Σε ένα παιχνίδι φωτιά, η ομάδα μας κατάφερε να νικήσει στην παράταση με 3-2 τον Εθνικό Λατσιών. Η ομάδα μας βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκόρ (18′).

Στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου (69′) έγινε το 0-2 καθώς το παιχνίδι είχε ανοίξει αρκετά και από τις δύο ομάδες. Στο 75′ η ομάδα μας σκοράρει με τον Γ. Μαυροφτή μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας.

Το μοτέρ συνεχίζει να γράφει με τον Τζιωνή (92′) να σημειώνει για ακόμη μια φορά το “σωτήριο” τέρμα που μας έστειλε στην παράταση. Στο 110ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Μάριος Νεάρχου, σκοράρει από κοντινή απόσταση για να διαμορφώσει το τελικό 3-2.

Στο παιχνίδι αγωνίστηκαν 15 ποδοσφαιριστές καθώς ο προπονητής της ομάδας μας έκανε από νωρίς τις αλλαγές που δικαιούται η ομάδα μας, για να παίξει πιο επιθετικό ποδόσφαιρο καθώς βρισκόμασταν πίσω στο σκορ. Το παιχνίδι, απλά βασανιστήριο για πολλούς οπαδούς μας που δεν κατάφεραν λόγω μέρας/ώρας να βρεθούν δίπλα στην αγαπημένη τους.