Κυπελλούχος Κύπρου στο φούτσαλ είναι από χθες το βράδυ η ΟΜΟΝΟΙΑ! Η ομάδα μας επικράτησε του αποελ στα πέναλτι στον τελικό, κι έτσι πανηγύρισε το 6ο κύπελλο στην ιστορία της.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγήθηκε 2-0 με δύο γκολ του Μαντέλλι στο 23′ και στο 26′ όμως το αποελ μείωσε σε 2-1 με τον Μόσνα στο 31′ και ισοφάρισε σε 2-2 με τον Χρίστο Ιακώβου στο 37΄.

Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση, εκεί όπου το αποελ πήρε προβάδισμα με τον Μπουένο στο 1ο λεπτό. Στην αμέσως επόμενη φάση η ΟΜΟΝΟΙΑ ισοφάρισε σε 3-3 με τον Ντα Σίλβα και το παιχνίδι πήγε στα πέναλτι.

Εκεί η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν πιο εύστοχη και πανηγύρισε τη νίκη με 6-5.

5-6 Χρίστος Στυλιανού

αποελ (Γιάννος Μυλωνάς): Ψηλογένης, Ομήρου, Μόσνα, Κουλουμπρής, Ιακώβου (Κόνιαλης, Ελευθερίου, Σκαρπάρης, Βασιλείου, Νικολαϊδης, Μπουένο, Περικλέους)

ΟΜΟΝΟΙΑ (Κώστας Χριστοδούλου): Σκαμπύλης, Λακούφης, Στυλιανού, Μαντέλι, Ντα Σίλβα (Στυλιανού, Αλεξίου, Ιακώβου, Σκουφάρης, Μανώλη, Ελ Κέβε, Ιωάννου).

Ο ψεσινός τελικός ήταν και το τελευταίο παιχνίδι στην καριέρα του αρχηγού της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, Μανώλη Μανώλη, ο οποίος κρέμασε τα παπούτσια με την κατάκτηση ενός τροπαίου. Τον ευχαριστούμε για την τεράστια προσφορά του και του ευχόμαστε καλή συνέχεια και κάθε επιτυχία στην προσωπική και επαγγελματική του ζωή.