Το σημερινό αποτέλεσμα της αναμέτρησης ενάντια στην Ελπίδα Αστρομερίτη ουσιαστικά επιτρέπει στους δύο ομάδες που μας καταδιώκουν στην βαθμολογία, να φτάσουν σε απόσταση αναπνοής. Η ομάδα μας δεν έδειξε τον καλύτερο της εαυτό και το τελικό σκορ, 1-1, κρίνεται δίκαιο. Η ΟΜΟΝΟΙΑ έλεγχε τον ρυθμό στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Προηγήθηκε στο 40’ με γκολ του Παπαγγελοδήμου και πήγε στα αποδυτήρια με το προβάδισμα. Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν μέτριο. Δεν καταφέραμε να εκμεταλλευόμαστε την ποιοτική υπεροχή μας για να αυξήσουμε το δείκτη του σκορ. Στο 75’ ήρθε η ισοφάριση μετά από όμορφη ενέργεια του Παπανικολάου. Η ομάδα μας προσπάθησε να πάρει ξανά προβάδισμα στο σκορ και να σώσει τους τρεις βαθμούς. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, γκολ του Τζιωνή δεν μέτρησε αφού σύμφωνα με τον διαιτητή προηγήθηκε επιθετικό φάουλ σε αμυντικό της Ελπίδας. Έτσι το παιχνίδι τελείωσε ισόπαλο 1-1 και η ομάδα μας άφησε πίσω της 2 βαθμούς.