Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα μας απέναντι στην Ορμήδεια με 2-1 και έτσι πλέον βρίσκεται μόνη στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Σε ένα αγώνα με αρκετή ένταση η ομάδα μας πήρε το τρίποντο με πέναλτι στο τελευταίο λεπτό από τον Μάριο Νεάρχου. Το σκορ άνοιξε η ομάδα της Ορμήδειας με πέναλτι στο 23′. Η ομάδα μας αντέδρασε και ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και διεκδίκησε με πείσμα την ισοφάριση. Αυτό το κατάφερε λίγο πριν το 45′.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας προσπάθησε να πετύχει και 2ο τέρμα και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες. Το τέρμα ήρθε στο τελευταίο λεπτό με τον Μάριο Νεάρχου να κερδίζει καθαρό πέναλτι στο τελευταίο λεπτό. Με ψυχραιμία, νίκησε τον τερματοφύλακα της Ορμήδειας και έδωσε το τρίποντο στην ομάδα μας.

Επόμενος αγώνας, την Τετάρτη απέναντι στη ΕΝΑΔ για το Κύπελλο στις 13:30.