Ήττα με 0-1 στο σημερινό αγώνα για την ομάδα μας.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να έχουν τις δικές τους ευκαιρίες για γκολ. Αποκορύφωμα ήταν το δοκάρι του Ιερίδη  στις καθυστερήσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε δυνατά κυριάρχησε αλλά οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 65’. Η Ομόνοια συνέχισε να πιέζει χάνοντας ευκαιρίες αλλά και  αφήνοντας  χώρους στην άμυνα τους οποίους οι αντίπαλοι προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν όμως όποτε χρειάστηκε ο τερματοφύλακας μας δήλωσε παρόν.

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια των ποδοσφαιριστών και τις ευκαιρίες που χάθηκαν και ιδιαίτερα τη διπλή μεγάλη ευκαιρία στο 89’,  το 0-1 έμεινε μέχρι το τέλος

Ο Λαός της ομάδας ήταν για ακόμα μια φορά δίπλα στους ποδοσφαιριστές μας και τους χειροκρότησε παρά την ήττα.