Με πέναλτυ του Λούβαρη και κοντινό πλασέ του Γ. Μαυροφτή η Ομόνοια του Λαού κέρδισε με 2-1 την Απέπ και πλέον βρίσκεται μια νίκη μακριά από την άνοδο στη Β κατηγορία.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από αδράνεια στην άμυνα μας. Παρ’ όλο που ανεβάσαμε στροφές το σκορ στο πρώτο ημίχρονο παρέμεινε 0-1 υπέρ του αντιπάλου.

Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές μας  μπήκαν αποφασισμένοι να γυρίσουν τη κατάσταση και πίεσαν τον αντίπαλο. Η αρχή έγινε στο 61ο λεπτό με πέναλτι του Λούβαρη. Στη συνέχεια πήρε τη σκυτάλη ο Γ. Μαυροφτης ο οποίος μετά από πάσα του Στουππή διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στο 70ο λεπτό!

Παλικαρίσια ανατροπή για την ομάδα μας η οποία τη φέρνει μια ανάσα από την άνοδο!