Με σπουδαία εμφάνιση και νίκη συνέχισε η ομάδα μας επικρατώντας με 5-0 του Εθνικού Λατσιών . Η ομάδα μας ήταν κυρίαρχη σε όλο το παιχνίδι και άνοιξε το σκορ με καταπληκτικό γκολ του Ιωάννου στο   πρώτο ημίχρονο. Το 2ο ημίχρονο εξελίχθηκε σε ένα πραγματικό πάρτι για την ομάδα μας αφού σκόραρε ακόμα 4 γκολ για να φτάσει στο τελικό 5-0! Ο Τζιωνής πέτυχε το 2 και το 3-0 ενώ το 4-0 πέτυχε ο περσινός αρχισκόρερ της ομάδας μας Αθανασίου. Το 5-0 διαμόρφωσε και πάλι με όμορφο γκολ ο Ιωάννου. Να σημειώσουμε ότι ο τερματοφύλακας της ομάδας μας Κυριάκου με 4 αποκρούσεις στο σύνολο συμπεριλαμβανομένου και δύο τετ α τετ έπαιξε σημαντικό ρόλο στο να κρατήσει για ακόμα ένα παιχνίδι ανέπαφη την εστία της η ομάδα μας.