Την δεύτερή της νίκη έκανε σήμερα η ομάδα μας συντρίβοντας την Α.Ε.Τεμπριάς με 8-0.  Η ομάδα μας για ακόμη ένα ματς απέδειξε στο γήπεδο τον τίτλο του φαβορί και με συνοπτικές διαδικασίες πήρε την 2η νίκη που την κρατά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ μπήκε δυνατά στο ματς και από την αρχή επιδίωξε να ανοίξει το σκορ. Αυτό έγινε τελικά στο 19ο λεπτό όταν ο Στέφανος Ιωάννου πέρασε όλη την άμυνα της αντίπαλης ομάδας μετά από κλέψιμο στον χώρο του κέντρου και κρέμασε τον τερματοφύλακα της Τεμπριάς.

Από εκεί και πέρα η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν η απόλυτη κυρίαρχη στο ματς και έδειχνε ότι το δεύτερο γκολ δεν θα αργούσε. Πράγμα που έγινε στο 27ο λεπτό όταν μετά από πλάγιο άουτ η μπάλα κατέληξε στον Δήμο Αθανασίου που με σουτ από το κέντρο της περιοχής έκανε το 2-0.

Χρειάστηκε να περάσουν άλλα 9 λεπτά μέχρι το επόμενο γκολ που ήρθε στο 36’ όταν μετά από σέντρα του Δήμου Αθανασίου ο αρχηγός της ομάδας μας, Πάμπος Πεχλιβάνης, με κεφαλιά καθάρισε για τα καλά το ματς.

Πλέον το στοίχημα ήταν πόσα γκολ θα βάζαμε μέχρι το ημίχρονο σε σύγκριση και με τον πρώτο μας αγώνα. Το 4ο γκολ ήρθε στο 40 όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφτασε στον αμυντικό μας Κωνσταντίνος Σοφοκλέους που είχε προωθηθεί και με δυνατό σουτ νίκησε τον τερματοφύλακα για το 4-0.

Και εκεί που όλοι πίστευαν ότι θα είχαμε ένα ματς καρμπόν του πρώτου αγώνα ο Δήμος Αθανασίου με πλασέ έξω απ’ την μεγάλη επανορθωτική πέτυχε το 2ο προσωπικό του γκολ καθορίζοντας το σκορ του ημιχρόνου στο 5-0.

Τα πρώτα 16 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου κύλισαν με την ΟΜΟΝΟΙΑ να έχει την κατοχή και το έλεγχο αλλά χωρίς να καταφέρει να πετύχει κάποιο γκολ.  Αυτό έγινε στο 17ο λεπτό όταν ο Μάριος Νεάρχου πέρασε και τον τερματοφύλακα για να πλασάρει την κενή εστία για το 6-0.

Δέκα λεπτά μετά στο 27ο λεπτό ο Δήμος Αθανασίου μετά από κόρνερ πέτυχε το πρώτο χατ-τρικ για την ομάδα μας κάνοντας το 7-0 μέσα σε πανηγυρικό κλίμα που δημιούργησαν οι οπαδοί μας.

Το τελικό 8-0 διαμορφώθηκε στο 40ο λεπτό όταν μετά από σέντρα του Αθανασίου ο Μάριος Νεάρχου πέτυχε το δεύτερό προσωπικό του γκολ.

Η ομάδα μας έδειξε για ακόμη μία φορά ότι βλέπει όλα τα ματς με την απαραίτητη σοβαρότητα και κάνει αυτά που πρέπει τόσο για να παίρνει την κάθε νίκη που θα μας φέρνει πιο κοντά στην επίτευξη του στόχου της κατάκτησης του Πρωταθλήματος αλλά και προσφέροντας πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ για τους πιστούς της οπαδούς που την ακολουθούν παντού.

Όσο αφορά για τους οπαδούς μας και την οργανωμένη μας κερκίδα για ακόμη ένα ματς στάθηκαν δίπλα στην ομάδα και τραγούδησαν 90 λεπτά εμψυχώνοντας του ποδοσφαιριστές μας.

Στο τέλος του αγώνα οπαδοί και παίκτες τραγούδησαν μαζί δείχνοντας ότι αυτή η οικογένεια μέρα με την μέρα γίνετε ολοένα και πιο δυνατή.

Κλείνοντας να δώσουμε τα συγχαρητήρια μας τόσο σε όσους αγωνίστηκαν, στο τεχνικό επιτελείο και την εφορία ποδοσφαίρου για την πολύ καλή δουλεία που έκαναν και κάνουν καθημερινά για βλέπουμε εμείς αυτό το αποτέλεσμα στο γήπεδο.