Α ημίχρονο: Στην πρώτη ευκαιρία του αγώνα ο Ακρίτας άνοιξε το σκορ μετά από σέντρα από δεξιά ο αντίπαλος από κοντά πετύχε το 1-0 στο 6′. Στην συνέχεια η ομάδα μας δυσκολευόταν δημιουργικά ενώ σχεδόν όλες οι μονομαχίες κερδήθηκαν από αντίπαλους. Στο 16′ μια επικίνδυνη αντεπίθεση κόπηκε από τους ποδοσφαιριστές μας. Μετά το 30′ οι ποδοσφαιριστές μας κέρδισαν μέτρα και ο Πιτταράς στο ίδιο λεπτό προσπάθησε να νικήσει τον τερματοφύλακα στην κλειστή γωνιά. Στο 43′ το η προσπάθεια του Αρτεμίου κόντραρε σε αμυντικό. Στο 45′ σε ένα κομβικό σημείο ο Ακρίτας πετύχε το 2-0. Η σέντρα από δεξιά πέρασε από όλους και ο αντίπαλος μόνος από κοντά νίκησε τον Λοΐζου.

Β ημίχρονο: Με διάθεση να πιέσει μπήκε στο β ημίχρονο η ΟΜΟΝΟΙΑ και στο 53′ το τελείωμα του Πιτταρά δεν ήταν καλό στη σέντρα του Σπύρου. Μετά το 60′ οι γηπεδούχοι έλεγξαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και κράτησαν με άνεση το υπέρ τους σκορ. Στο 83′ ο Χρυσοστόμου απομάκρυνε προ της γραμμής ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και μια καλή ευκαιρία στο 85′ σε σουτ εντός περιοχής. Στις καθυστερήσεις το σουτ του Φροξυλιά πέρασε λίγο έξω ενώ στην τελευταία φάση του αγώνα ο Ακρίτας έχασε μεγάλη ευκαιρία για ακόμα ένα γκολ.

Τελικό σχόλιο: Σε κανένα σημείο του αγώνα η ομάδα μας δεν πίεσε τον αντίπαλο και δίκαια δέχθηκε την ήττα. Καθοριστικό και το 2-0 που έγινε κόντρα στην ροή του αγώνα στο τέλος του ημιχρόνου. Σίγουρα μιά ήττα εκτός έδρας από ένα πολύ δυνατό αντίπαλο δεν είναι το τέλος του κόσμου. Παρόλα αυτά η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει στόχους στο πρωτάθλημα και καλείται να επιστρέψει στα επιτυχή αποτελέσματα αρχης γενομένης την ερχόμενη εβδομάδα απέναντι στην Αναγεννηση.