Η Ορόκλινη-Τρούλλοι FC ιδρύθηκε τον Ιούνιο του 2020 μετά τη συγχώνευση του Διγενή Ορόκλινης με τους Τρούλλους FC 2015.

Στην πρώτη χρονιά της ιστορίας τους συμμετέχουν στη Γ’ Κατηγορία. Μετά από 17 αγώνες βρίσκονται στη 10η θέση της βαθμολογίας με 21 βαθμούς (5Ν – 6Ι – 6Η 22ΓΥ – 35ΓΚ).

Ο αγώνας του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος διεξήχθη στις 4 Οκτωβρίου 2020 στο Κοινοτικό Στάδιο Πύλας και ολοκληρώθηκε ισόπαλος 2-2. Η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγήθηκε στο 23ο λεπτό με τον Κωνσταντίνο Διονυσίου όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 28′ με γκολ του Χαράλαμπου Λοΐζου. Ο Μάριος Νεάρχου έκανε το 1-2 στο 45′ αλλά η ομάδα της Ορόκλινης-Τρούλλοι FC ισοφάρισε σε 2-2 στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου με τον Νίκο Κατζιή.

Επίσης, η ΟΜΟΝΟΙΑ αναμετρήθηκε με τους Τρούλλους FC στις 18 Μαΐου 2019 για τη φάση των 16 του Πρωταθλήματος ένταξης της ΣΤΟΚ. Ο αγώνας έγινε στο Μακάρειο Στάδιο, κεκλεισμένων των θυρών. Η ομάδα μας φιλοδώρησε με 3 γκολ την ομάδα των Τρούλλων, επικράτησε με 3-0 και πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης κάνοντας ένα σημαντικό βήμα για την άνοδο στην Επίλεκτη Κατηγορία της ΣΤΟΚ. Τα τέρματα σημείωσαν οι Πάρης Μαυροφτής (8′), Δημήτρης Τζιωνής (65′) και Δήμος Αθανασίου (69′, π.).

Θυμηθείτε τις καλύτερες φάσεις από τα πιο πάνω παιχνίδια:

ΟΜΟΝΟΙΑ vs Τρούλλοι FC 2015 3-0 (Π. Μαυροφτής 8′, Δ. Τζιωνής 65′, Δ. Αθανασίου 69′ π.)

Oρόκλινη-Τρούλλοι FC vs ΟΜΟΝΟΙΑ 2-2 (Χ. Λοΐζου 28′, Ν. Κατζιής 45+2’/Κ. Διονυσίου 23′, Μ. Νεάρχου 45′)