Τεράστια ανατροπή πέτυχε σήμερα η ομάδα μας και αύξησε την διαφορά στους τρεις βαθμούς από την ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς. Το παιχνίδι απέναντι στον Άτλα δεν ξεκίνησε καλά, καθώς βρεθήκαμε από νωρίς πίσω στο σκορ. Ένας κακός υπολογισμός από τον Κυριάκου, έδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλο να ανοίξει το σκορ. Αυτό ήταν όλο από την ομάδα του Άτλα.

Η αλήθεια είναι ότι η ομάδα μας δεν έκανε το καλύτερο της παιχνίδι αλλά πίεζε σε όλο το 90λεπτο. Ο Σεργίου πέρασε στον αγώνα τους Τζιωνή, Αθανασίου και Ανδρέου στο δεύτερο μέρος και έτσι τα δεδομένα άλλαξαν. Στο 77ο λεπτό το γύρισμα του Τζιωνή βρήκε τον Νεάρχου μέσα στην περιοχή, του οποίου το σουτ του νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά η μπάλα σταμάτησε σε αμυντικό πριν περάσει στα δίκτυα. Ο Μιλτιάδους όμως πήρε το ριμπάουντ και από κοντά έκανε το 1-1. Δύο λεπτά αργότερα, ο Τζιωνής με βολίδα στην κλειστή γωνιά έκανε το 2-1, σκοράροντας ένα από τα πιο εντυπωσιακά γκολ της χρονιάς. Στο 83′ ο Δήμος Αθανασίου έφυγε μόνος του και με διπλή προσπάθεια έκανε το 3-1.

Η νίκη μας κρατάει στην κορυφή και επίσης αυξήσαμε την διαφορά από τους διώκτες μας. Υπενθυμίζουμε ότι ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς και Ορφέας Λευκωσίας έμειναν στο 1-1. Στο 1-1 έμεινε και ο Εθνικός Λατσιών απέναντι στην ΑΕΚ Κοράκου.