Σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα μας απέναντι στην Αμαθούς Αγίου Τύχωνα με 0-2 σε παιχνίδι για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και έφτιαξε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα. Καλύτερη μας στιγμή το δοκάρι του Λούβαρη μετά από σουτ εκτός περιοχής στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα μας ανέβασε στροφές και προηγήθηκε στο 60ο λεπτό με τον Διονυσίου να εκμεταλλεύεται την κάθετη πάσα του Λούβαρη και να πλασάρει εύστοχα στο τετ-α-τετ. Στο 68′, ο νεοεισελθών Στουππής, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, έβγαλε τον Γιώργο Μαυροφτή φάτσα με τον τερματοφύλακα της Αμαθούς. ο Γιώργος δε λάθεψε και σημείωσε το 0-2.

Στο τελευταία 20λεπτο της αναμέτρησης η ΟΜΟΝΟΙΑ διαχειρίστηκε σωστά το σκορ και πήρε μια πολύ σημαντική νίκη.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας έφτασε στους 51 βαθμούς, ισοβαθμεί με την Πέγεια στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, ενώ αύξησε τη διαφορά της από την 3η Ολυμπιάς στους 4 βαθμούς.

Επόμενος αγώνας για την ΟΜΟΝΟΙΑ στις 29 Απριλίου απέναντι στον Ηρακλή Γερολάκκου στο Γήπεδο “Κερύνεια – Επιστροφή”.