Οι πολλές απουσίες που είχαμε απέναντι στον Φοίνικα Αγίας Μαρίνας έδωσαν στον προπονητή μας την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει ποδοσφαιριστές που δεν είχαν πάρει τόσο πολύ χρόνο συμμετοχής μέρι τώρα. Ο Αντώνης Σιακαλλής ήταν ένας από αυτούς.

Ο 21χρονος επιθετικός μας συστήθηκε με το καλημέρα όταν είχε σκοράρει στην πρώτη αγωνιστική απέναντι στην ΑΕΠ Πολεμιδιών. Η παρουσία των Αθανασίου, Ανγκέλοβ, Νεάρχου, Τζιωνή και Μαυροφτή στην γραμμή κρούσης, όπως και το νεαρό της ηλικίας του Αντώνη, δεν του έδωσαν τις πολλές ευκαιρίες που ίσως να ήθελε. Ο Μιχάλης Σεργίου βέβαια του έδινε λεπτά συμμετοχής, ενώ είχε ξεκινήσει και τον αγώνα απέναντι στην ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου τον πρώτο γύρο.

Στην αναμέτρηση απέναντι στον Φοίνικα, ο προπονητής τον εμπιστεύτηκε και αυτός τον δικαίωσε. Μπορεί να φάνηκε άτυχος στη φάση του πέναλτι στο 24′ αλλά δεν το έβαλε κάτω. Στο 29′ ανάγκασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε μεγάλη απόκρουση, με τη μπάλα να περνά εκτός με τη βοήθεια και του δοκαριού. Από εκέι ήρθε η ισοφάριση με το απευθείας κόρνερ του Γιώργου Μαυροφτή. Στο 40′ έβγαλε εξαιρετική κάθετη στον Ανγκέλοβ όπου έγινε το 3-1. Γενικότερα, ο Αντώνης Σιακαλλής ταλαιπώρησε αρκετά τους αμυντικούς του Φοίνικα και έκανε αυτό που έπρεπε στα 66 λεπτά που αγωνίστηκε.