Την ήττα με 2-1 στο τελευταίο λεπτό της παράτασης γνώρισε χθες η ομάδα των u19 για το θεσμό του κυπέλλου απο την ομάδα της Αγίας Νάπας.

Παρόλο που ο αντίπαλος αγωνίζεται στην Α’ κατηγορία οι ποδοσφαιριστές μας μπήκαν στο γήπεδο με αυτοπεποίθηση, κυκλοφορούσαν με άνεση την μπάλα και δημιούργησαν φάσεις για γκολ. Στο 25′ η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγήθηκε με ωραία εκτέλεση φάουλ και κράτησε με άνεση το μηδέν στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος οι ποδοσφαιριστές μας συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό δυστυχώς όμως στις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν δεν ήρθε το 2ο γκολ. Η ισοφάριση ήρθε κοντά στο 85′ απο κόρνερ.

Στην ημίωρη παράταση και πάλι η ομάδα μας είχε την μεγάλη ευκαιρία για γκολ δυστυχώς ομως στο 119′ ήρθε το 2-1 και πάλι απο στημένο.

Η χθεσινή εμφάνιση επιβεβαιώνει την εξαιρετική δουλειά που γίνεται στην ακαδημία και είμαστε βέβαιοι οτι η ομάδα των u19 θα παλέψει μέχρι τέλους για υλοποίησει των στόχων. Θυμίζουμε οτι βρίσκεται στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας Κ19 με 18 βαθμούς.