Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας από τη Ένωση με 0-1. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε σε μέτρια επίπεδα με την Ομόνοια να μην μπορεί να βγάλει συνδυασμούς στη επίθεση αλλά και να μην απειλείται σχεδόν καθόλου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβάσαμε στροφές και από το 60 και μετά επιβληθήκαμε του αντίπαλου. Στο 70’ ο Ένεμ βγήκε τετ α τετ απέναντι Αντεμπάγιο πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε χιλιοστά από το δοκάρι. Στο 73’ ήταν η σειρά του Ρασάν να φτάσει κοντά στο γκολ πιάνοντας κεφαλιά από τη μικρή επανορθωτική αλλά ο Αντεμπάγιο έκανε τρομερή επέμβαση.
Στο 82’ μετά από λάθος του Χέιλεν, ο Χαραλάμπους έκλεψε τη μπάλα και έδωσε έτοιμο γκολ στον Σαμ που έκανε το 0-1.

Στη συνέχεια η ομάδα μας πίεσε και έχασε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες. Στο 95’ μετά από γυριστό σουτ του Ένεμ ο Αντεμπάγιο έκανε εντυπωσιακή απόκρουση. Στη συνέχεια μετά από κεφαλιά του Κορπ έβγαλε κυριολεκτικά τη μπάλα μέσα από τα δίκτυα.

Η ομάδα μας έμεινε χωρίς βαθμό σε τρεις αγώνες πρωταθλήματος.