Α ημίχρονο: Πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα μας στο 7′ με γύρισμα του Αρτεμίου στο Γκόμεθ που δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε και κόντραρε σε αμυνόμενο. Απάντησε ο Οθέλλος με σουτ στο 10′ που βρήκε το κάθετο δοκάρι της εστίας μας. Στο 13′ μετά απο κλέψιμο στο ύψος της περιοχής μας ο Οθέλλος άνοιξε το σκορ με διαγώνιο σουτ του Σούτο. Ακολούθησε ένα διάστημα που οι ποδοσφαιριστές μας κράτησαν μπάλα τους έλειπε όμως η τελική πάσα. Στο 29′ ο Αρτεμίου βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση το πλασέ του πέρασε όμως δίπλα από το δοκάρι. Ισορρόπησαν οι γηπεδούχοι μετά το ημίωρο και είχαν μεγάλη ευκαιρία για δεύτερο γκολ το διαγώνιο σουτ όμως πέρασε λίγο έξω.

Β ημίχρονο: Χωρίς κάτι ιδιαίτερο το ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο μέχρι το 60′ σε μια φάση που η μπάλα κυκλοφόρησε σωστά και ο Γκόμεθ με κεραυνό ισοφάρισε προσωρινά. Άμεση απάντηση από τον Οθέλλο με το διαγώνιο σουτ του Λιμπόμπε που αυτή την φορά βρήκε στόχο. Αδυνατούσε να κυκλοφορήσει μπάλα η ομάδα μας με τους γηπεδούχους να κρατούν με άνεση το υπέρ τους σκορ. Δύο απανωτά λάθη στο 80′ και στο 82′ ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο βαρύ 4-1.

Τελικό σχόλιο: Φάνηκε και από το πως εξελίχτηκαν οι υπόλοιποι αγώνες ότι η άνοδος κρίθηκε πριν μια εβδομάδα. Σίγουρα ο Οθέλλος είχε πολύ μεγαλύτερο κίνητρο αυτό όμως δεν δικαιολογεί τα πολλά λάθη και την έκταση του σκορ. Ο πήχης έχει ανέβει και είμαστε σίγουροι οτι θα γίνουν οι απαραίτητες κινήσεις να βελτιωθούν τα λάθη και οι αδυναμίες. Ήταν μια πολύ όμορφη χρονιά που μόνο κέρδος άφησε σε τελική ανάλυση. Δουλειά απο όλους για να ανεβάσουμε το σωματείο ακόμα πιο ψηλά