Την ήττα με 4-0 γνώρισε η ομάδα μας στο φιλικό παιχνίδι απέναντι στον Απόλλωνα στο “Αμμόχωστος – Επιστροφή”.

Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 8ο λεπτό, όμως στη συνέχεια έχασε Καλές ευκαιρίες για την ισοφάριση, με κύριο δράστη τον Αρτεμίου.

Στο 35′ ο Απόλλωνας πέτυχε δεύτερο τέρμα, με την ΟΜΟΝΟΙΑ να χάνει κι άλλες καλές στιγμές μέχρι το ημίχρονο.

Στην επανάληψη προσπαθήσαμε να βάλουμε πίεση, όμως ο Απόλλωνας σκόραρε κοντά στο 60′, ενώ στη συνέχεια, ο προπονητής έδωσε χρόνο συμμετοχής και σε νεαρούς ποδοσφαιριστές. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 85′.

Συμπερασματικά, ήταν ένα δυνατό φιλικό τεστ για την ομάδα μας, στο οποίο πήραν χρόνο συμμετοχής αρκετοί ποδοσφαιριστές.

Επόμενο παιχνίδι απέναντι στην ΕΝΑΔ, στις 21 Οκτωβρίου στην Πόλη Χρυσοχούς. Όλοι εκεί!