Α ημίχρονο: Νωθρά μπήκε στον αγώνα η ομάδα μας με την Καρμιώτισσα να κρατά μπάλα και να έχει την κατοχή και να  δημιουργεί την πρώτη φάση με κεφαλιά στην κλειστή γωνία που απέκρουσε ο Μπρόλλ. Στο 11′ ένα συρτό σουτ που απέκρουσε εύκολα ο τερματοφύλακας μας. Μέχρι το 20′ οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή χωρίς κάτι αξιόλογο. Στο 22′ πρώτη τελική από κεφαλιά του Γκαρσία να καταλήγει στον τερματοφύλακα. Μετά απο το εικοσάλεπτο η ΟΜΟΝΟΙΑ κέρδισε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. Στο 37′ ο Κάρπ βρέθηκε στο ύψος του πέναλτι το πλασέ του όμως κόπηκε απο τον τερματοφύλακα όμως προηγήθηκε φάουλ. Στο 39′ ο Ένεμ απο την ωραία ενέργεια του Αλαμπρίτη μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση το σουτ του όμως κόπηκε από τον τερματοφύλακα. Στο 45′ απο κόρνερ η κεφαλιά του Ένεμ κόπηκε απο τον αμυντικό προ της γραμμής.

Β ημίχρονο: Στο δεύτερο μέρος ίδια εικόνα με τους γηπεδούχους να εχουν κατοχή αλλά εμείς πιο ξεκάθαρες φάσεις. Στο 52′ φαλτσαριστό σουτ του Γκαρσία κόπηκε απο τον τερματοφύλακα ενω στο 55′ το σουτ του Ένεμ πέρασε πάνω απο τα δοκάρια. Στο 60′ το σουτ του Φερνάντες βρήκε το οριζόντιο δοκάρι. Στο 70′ ο Φερνάντες βρήκε τον Τρούγιτς που με ωραίο φαλτσαριστό σουτ έκανε το 0-1. Στη συνέχεια η διαχείριση που έκανε η ομάδα ήταν αρκετά καλή και μπορούσε να τελειώσει το παιχνίδι απο πιο νωρίς. Στο 77′ το σουτ του Φιάκα κόπηκε απο τον  τερματοφύλακα ενω το συρτό σουτ του Αρτεμίου στο 79′ ηταν αδύναμο. Στο 84′ η Καρμιώτισσα είχε καλή φάση με τον Βρίκκη να μην κάνει καλό τελείωμα. Στο 87′ ο Γκαρσία έκλεψε την μπάλα βρέθηκε απέναντι απο τον τερματοφύλακα το σουτ του όμως αποκρούστηκε ενώ ο Πικής στις καθυστερήσεις μπήκε στην περιοχή όμως δεν έκανε το τελείωμα που ήθελε. Στο 96’ με σουτ εκτός περιοχής στην γωνία του Μπόλλ η Καρμιώτισσα πέτυχε την ισοφάριση.

Τελικό σχόλιο: Ένας αγώνας που με εξαίρεση το πρώτο εικοσάλεπτο σταθήκαμε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. Αρκετές ευκαιρίες κυρίως στο δεύτερο μέρος ήρθε το γκολ έγινε καλή διαχείριση όμως οι γηπεδούχοι σε ενα διάστημα που γυρόφερναν μπάλα χωρίς ουσία βρήκαν το γκολ με ένα ποιοτικό ποδοσφαιριστή. Με καθαρό μυαλό μετά το προβάδισμα μπορούσαμε και δεύτερο γκολ. Πίκρα για τον τρόπο που ήρθε η απώλεια της νίκης αλλά η ΟΜΟΝΟΙΑ του Λαού έδειξε σε ακόμα ένα αγώνα οτι κάθε παιχνίδι να διεκδικεί το αποτέλεσμα