Α ημίχρονο: Δυνατά ξεκίνησε το παιχνίδι η ομάδα μας και μόλις στο 4’ ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Σπύρου. Στο 10’ η κεφαλιά του Αρτεμίου πέρασε έξω ενώ στο 18’ το συρτό σουτ του Τζιόρντι Γκόμεθ πέρασε λίγο έξω. Σταδιακά η ΜΕΑΠ ισορρόπησε και κρατούσε τους ποδοσφαιριστές μας μακριά από την εστία. Στο 27’ ένα σουτ του Αντωνίου από πλάγια πέρασε ψηλά άουτ. Στο 39’ από γύρισμα του Απόλλωνα το πλασέ του Αντωνίου ήταν άστοχο. Το τελευταίο πεντάλεπτο άνηκε στους φιλοξενούμενους. Αρχικά στο 42’ σουτ αποκρούστηκε δύσκολα από τον Παπαστυλιανού ενώ από το κόρνερ ο αντίπαλος από καλό σημείο δεν βρήκε σωστά την μπάλα. Στις καθυστερήσεις η ευκαιρία του αγώνα με τον αντίπαλο να αδειάζει δύο ποδοσφαιριστές την μπάλα να καταλήγει σε άλλο επιτιθέμενο και το Παπαστυλιανού να αποκρούει τετ-α-τετ.

Β ημίχρονο: Κατοχή για την ομάδα χωρίς κάτι αξιόλογο στα πρώτα λεπτά με τους ποδοσφαιριστές μας να έχουν νευρικότητα. Στο 61’ μια τρομερή έμπνευση του Απόλλωνα Βασιλείου έκρινε τον αγώνα. Από την πάσα του Σπύρου ο Απόλλωνας ελευθερώθηκε ωραία και με συρτό σουτ στο δοκάρι και μέσα έγραψε το 1-0 και έβαλε φωτιά στις εξέδρες του ‘Δημήτρης Χάματσος’. Το γκολ αυτό έδωσε την απαιτούμενη ηρεμία και οι ποδοσφαιριστές μας να κρατούν μπάλα και να χειρίζονται άψογα το προβάδισμα. Μοναδική καλή φάση το ωραίο σουτ την κίνηση του Σοφοκλέους πού πέρασε δίπλα από το δοκάρι στις καθυστερήσεις.

Τελικό σχόλιο: Ακόμα ένα βήμα προς τον μεγάλο στόχο. Με τον αγαπημένο μας τρόπο ήρθε η τέταρτη συνεχόμενη νίκη. Σίγουρα όχι με την καλύτερη εμφάνιση αλλά νομίζω αυτό δεν ένοιαζε κανένα από τους δυόμιση και πλέον χιλιάδες φίλους της ΟΜΟΝΟΙΑΣ του λαού που βρέθηκαν στο γήπεδο. Όπως έχουν έρθει τα δεδομένα στην βαθμολογία φαίνεται ότι μόνο με τρεις νίκες στα εναπομείναντα τρία παιχνίδια η ομάδα θα υλοποιήσει τον στόχο της ανόδου. Βλέπουμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά για να πανηγυρίσουμε στο τέλος αυτό που δικαιούμαστε.