Σημαντικό τρίποντο για την ομάδα Κ19 που επικράτησε σε χθεσινό αγώνα του Διγενή Μόρφου με 3-0 σε εκτός έδρας αναμέτρηση. Στο ημίχρονο η ομάδα μας προηγήθηκε με 2-0 με γκολ του Βασίλη Κωνσταντίνου μετά απο ωραία κάθετη του Ανδρέα Ανδρέου ενώ ο Γιάννης Πολυχρονίδης εκμεταλευτηκε την έξοδο του τερματοφύλακα και με σουτ απο 40 μέτρα σημείωσε το 2-0. Το τρίτο γκολ σημειώθηκε με αυτογκολ στο β’ ημίχρονο.

Στην βαθμολογία η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στην 3η θέση με 38 βαθμούς 4 βαθμούς από τους πρωτοπόρους (Εθνικό Άχνας και Καρμιώτισσα) ενώ άνοιξε διαφορά 6 βαθμών απο την 4η ΠΑΕΕΚ 7 αγώνες πριν το τέλος της σεζόν.

Όσον αφορά την ομάδα Κ16 το παιχνίδι δεν διεξήχθη λόγω μη παρουσίας του ΠΟΞ Ξυλοτύμπου και η ομάδα μας θα πάρει το τρίποντο στα χαρτιά.