Το Πολιτιστικό Ίδρυμα 1948 διοργανώνει εκδήλωση τιμής και μνήμης σήμερα, Δευτέρα 19 Ιουλίου η ώρα 19.30 στο μνημείο πεσόντων αντιστασιακών στον Άγιο Νικόλαο στην Λεμεσό (απέναντι από την εκκλησία Αγίου Νικολάου).
Χαιρετισμό θα απευθύνει ο Γιάννος Κατσουρίδης. Ομιλητές θα είναι η Μαρίνα Αρμεύτη, εκπαιδευτικός και θυγατέρα δολοφονηθέντα από την ΕΟΚΑ Β’ και ο Πολύδωρος Πολυδώρου, στρατιώτης του 361 ΤΠ τραυματίας κι αιχμάλωτος πολέμου 1974.
Θα ακολουθήσει σύντομο καλλιτεχνικό πρόγραμμα από τους: Νάσια Λίνα και Αντρέα Νικολάου.
![](https://olaomonoia.com/wp-content/uploads/2021/07/217712702_182334547244224_7195787997321854559_n-1.jpeg)
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.