Στο ντέρμπι κορυφής της 9ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας, ΕΝ Παραλιμνίου και Αλκή Ορόκλινης έμειναν στο ισόπαλο 0-0.

Η Αλκή από το 33ο λεπτό αγωνίστηκε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Σακέττι με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Μετά την ισοπαλία έφτασε στους 17 βαθμούς.

Η ΕΝ Παραλιμνίου παραμένει στην κορυφή με 20 βαθμούς, στους 18 βαθμούς ανέβηκαν Ερμής Αραδίππου και Καρμιώτισσα Πολεμιδιών.

Ο Ερμής νίκησε στην Αραδίππου με 2-0 τον Οθέλλο από τέρματα που πέτυχαν οι Δανιήλ Παρούτης (40′) και Μάριος Πουτζιουρή (51′).

Η Καρμιώτισσα με γκολ του Χατζηβασίλη στο 71ο λεπτό νίκησε εκτός έδρας την Αγία Νάπα με 1-0.

Ευρεία νίκη για τον Ονήσιλο Σωτήρας σε βάρος της Ομόνοιας Αραδίππου με 6-0, ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας ΑΣΙΛ – Ξυλοτύμπου.