Την αποχώρηση του από την ΟΜΟΝΟΙΑ ανακοίνωσε χθες ο Ιωάννης Στουππής με δημοσίευση του στα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης.

Ο 25χρονος Κύπριος εξτρέμ ήρθε στην ομάδα μας το καλοκαίρι του 2020 και είχε δύο γεμάτες σεζόν.

Τη σεζόν 2020-2021 μέτρησε 26 συμμετοχές (25 στο πρωτάθλημα και 1 στο κύπελλο) πετυχαίνοντας 7 γκολ και μοιράζοντας 4 ασίστ.

Στα highlights του η ασίστ στο 90+4’ στον Νεάρχου, στο εντός έδρας παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής απέναντι στην Εληά Λυθροδόντα που μας χάρισε τη νίκη με 2-1, η ασίστ στον Γ. Μαυροφτή στο σπουδαίο διπλό μέσα στην έδρα του Χαλκάνωρα Ιδαλίου την 11η αγωνιστική, αλλά και τα δύο τέρματα μέσα σε 6 λεπτά στο παιχνίδι κόντρα στην Ελπίδα Αστρομερίτη τη 10η αγωνίστική που έφεραν το σκορ από το 0-2 του ημιχρόνου στο 2-2 και ώθησαν την ΟΜΟΝΟΙΑ στη μεγάλη νίκη-ανατροπή.

Επίσης σκόραρε το ιστορικό γκολ απέναντι στον Εθνικό Άσσιας στο Μακάρειο Στάδιο, στη νίκη που μας χάρισε το πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας και την άνοδο στη Β’ Κατηγορία, στις 22 Μαΐου 2021.

Τη φετινή χρονιά, ο Στουππής αγωνίστηκε συνολικά σε 21 παιχνίδια (20 στο πρωτάθλημα και 1 στο κύπελλο) πετυχαίνοντας ένα τέρμα, το νικητήριο με την Καρμιώτισσα στο 88ο λεπτό της 2ης αγωνιστικής.

Σε αρκετά ματς έπαιξε σαν δεξί μπακ, αν και η φυσική του θέση είναι εξτρέμ, καθώς οι καθαρόαιμοι δεξιοί μπακ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ (Χ. Κουζάρης & Γ. Σπύρου) ήταν παροπλισμένοι λόγω τραυματισμού, βοηθώντας σημαντικά την ομάδα και έχοντας πολύ καλή παρουσία.

Τον ευχαριστούμε για την προσφορά του και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην καριέρα του.

Δείτε μερικές από τις καλύτερες στιγμές του Ιωάννη Στουππή με τη φανέλα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ: