Τη δεύτερη του ήττα σε ισάριθμες αναμετρήσεις στα πλέι-οφ του πρωταθλήματος γνώρισε η ΟΜΟΝΟΙΑ στο μπάσκετ. Οι πράσινοι ηττήθηκαν από τη Remedica Ένωση Νέων Παραλιμνίου με 59-78.

Παρά το πολύ καλό ξεκίνημα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, το πρώτο 10λεπτο έληξε ισόπαλο 19-19. Στο δεύτερο 10λεπτο η ΕΝΠ μπήκε πιο δυναμικά και πήγε στην ανάπαυλα με προβάδισμα 13 πόντων (28-41). Οι φιλοξενούμενοι διατηρήθηκαν στο ίδιο τέμπο και στο δεύτερο ημίχρονο με αποτέλεσμα να πάρουν τη νίκη με τελικό σκορ 59-78.

Επόμενος αγώνας για την ΟΜΟΝΟΙΑ την ερχόμενη Κυριακή στις 16:00, απέναντι στην Πετρολίνα ΑΕΚ στη Λάρνακα.

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 28-41, 45-62, 59-78