Α’ ημίχρονο: Αλλαγές στο σχήμα και σε πρόσωπα προχώρησε ο Απόστολος Μακρίδης. Προσπάθησε να κυκλοφορήσει μπάλα στα πρώτα λεπτά η ομάδα μας με την Αγία Νάπα να περιμένει στο δικό της μισό και να επιδιώκει με μακρινές διαγώνιες μπαλιές να διασπάσει την άμυνα μας. Στο 20′ ο αντίπαλος πάτησε περιοχή το πλασέ του πέρασε έξω ενώ στο 30′ μακρινό σουτ πέρασε έξω των γηπεδούχων πέρασε έξω.Αργή ανάπτυξη για την ομάδα μας και πολλά σφυρίγματα από τον διαιτητή που σταματούσε συνεχώς το παιχνίδι. Η φάση του ημιχρόνου ήρθε στο 45′ με το φαουλ του Φροξυλιά να βρίσκει το κάθετο δοκάρι.

Β’ ημίχρονο: Στο 50′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με διαγώνιο σουτ. Όπως και στον προηγούμενο αγώνα η ομάδα κατέρευσε. Εκνευρισμός πολλά λάθη και χωρίς πλάνο. Στο 62′ οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία και δοκάρι στο 67′ για να έρθει το 2-0 στο 77′ μετά από αντεπίθεση. Στα εναπομείναντα λεπτά οι ποδοσφαιριστές αναλώθηκαν στο να συζητουν με τους αντίπαλους.

Τελικό σχόλιο: Σε ακόμα ένα παιχνίδι η ομάδα δεν έχει πλάνο. Απέναντι σε ένα αντίπαλο χωρίς ιδιαίτερη ποιότητα επιλέξαμε να αγωνίστουμε με 9 αμυντικογενεις ποδοσφαιριστές και χωρίς καθαρό επιθετικό. Ποδοσφαιριστές χωρίς πάθος, χωρίς καθαρό μυαλό. Σε ένα πρωτάθλημα όπου η δομή του δεν μας επιτρέπει να μείνουμε πίσω από νωρίς οι υπεύθυνοι πρέπει να βρουν το λάθος.